DRE – drzwi dobrych wnętrz

DRE – firma istniejąca od 1991 roku. W chwili powstania została zarejestrowana jako spółka prywatna z polskim kapitałem. Przedsiębiorstwo to trudni się głównie dostarczaniem usług i artykułów dla przemysłu meblarskiego w kraju i zagranicą (głównie Czechy). Jest to producent drzwi i frontów meblowych z główną siedzibą w Gronowie Górnym. Na początku swego istnienia DRE zajmowało się tylko kupnem surowej płyty i oklejaniem ją folią. Później zakład otworzył produkcję drzwi. Działalność firmy DRE opiera się w 100 procentach na zamówieniach, firma nie realizuje produkcji seryjnej.

Aktualnie głównym celem firmy jest poszerzenie oferty oraz podbój rynków zagranicznych. W związku z tym podjęto szeroko zakrojone działania. Został poszerzony park maszynowy. Na jego wyposażeniu są nowoczesne prasy membranowe i zautomatyzowana lakiernia.

Mimo, iż firma wciąż stara się poszerzyć asortyment swoich produktów, jest on i tak bardzo bogaty. Jest tutaj szeroka gama drzwi: ramowe, płytowe, wejściowe, malowane, połyskowe, składane, szklane i techniczne. Ponadto możemy się tutaj nabyć różnego rodzaju ościeżnice: regulowane, metalowe, proste, przeciwpożarowe. Inne dostępne akcesoria to: szyby, listwy frezowane, klamki, systemy przesuwne, naświetla oraz oświetla.