Erkado

Firma Erkado specjalizuje się w produkcji drzwi zewnętrznych, wewnętrznych, wewnątrzklatkowych, wejściowych przeciwpożarowych, szklanych oraz systemów przesuwnych. W ofercie znajduje się także wiele elementów i akcesoriów związanych z ich montażem np. ościeżnice, szyldy oraz klamki. Szeroka gama produktów, bogate wzornictwo, wysoka jakość wykonania oraz troska o najdrobniejsze szczegóły to elementy, które wyróżniają przedsiębiorstwo.

Oferta dostosowana jest do szerokiego grona odbiorców. Produkty dostarczane są nie tylko na polski rynek, ale również coraz bardziej cenione są na rynkach zagranicznych, czego dowodem jest eksport wyrobów do 15 innych krajów. Na rozwój firmy, która funkcjonuje od ponad 40 lat wpływ miała stała praca nad wieloma aspektami. Wynikiem tego jest m.in. wysoka jakość oferowanych produktów, innowacyjność i stosowane nowoczesne technologie. Firma stara się obserwować aktualne trendy na rynku oraz próbuje poznać potrzeby konsumentów oraz odpowiedzieć na nie poprzez wykreowanie oferty sprzedażowej zgodnej z oczekiwaniami konsumentów. Oferuje szeroki wybór drewnianych drzwi zewnętrznych, płytowych drzwi wewnętrznych, systemów przesuwnych, a także ościeżnic i innych akcesoriów niezbędnych podczas montażu i użytkowania przeznaczonych do zakupu dla klientów indywidualnych jak również dla firm i innych podmiotów.

Kadra specjalistów oraz rodzinna atmosfera panująca w firmie, która wpływa na wzajemną współpracę i partnerstwo jest jednym z głównych czynników, które przyczyniają się do sukcesów Erkado. Przedsiębiorstwo obecnie zatrudnia ponad 420 pracowników. Rozwój zawodowy każdej jednostki oraz trud i jej zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków stanowi jej potencjał. Przekłada się to na budowanie długofalowych relacji z kontrahentami, zaufaniu partnerów do marki Erkado oraz uznaniu jej jako solidnej, dla której istotne są relacje z partnerami i klientami.

Firma została stworzona przez ludzi z pasją i wizją. Przedsiębiorstwo stawia także na tradycję czego dowodem jest wielopokoleniowy charakter. Założyciel firmy – Zbigniew Kozłowski nabył doświadczenie jako stolarz pod skrzydłami swojego ojca. Umiejętności i zdobyta wiedza oraz zamiłowanie do tego rzemiosła wpłynęło na stworzenie w 1976 roku własnego przedsiębiorstwa, które swoją siedzibę ma w Chwałowicach (woj. podkarpackie). Choć firma funkcjonuje od ponad 40 lat to profil jej działalności nieco uległ zmianie. Fabryka początkowo specjalizowała się w wykonaniu okien oraz drzwi, postawiono na specjalizację w jednej z tych dziedzin. W chwili obecnej działalność obejmuje produkcję oraz sprzedaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz elementów wykończenia drzwi takich jak kątowniki, klamki, ościeżnice, opaski, listwy oraz szyldy.

Dzięki ciągłym inwestycjom i zakupie maszyn oraz zastosowaniu w fabrykach zautomatyzowanych urządzeń firma jest w stanie wyprodukować ponad 45 000 sztuk drzwi miesięcznie. Innowacyjne rozwiązania i wykorzystywanie nowoczesnych technologii pozwala na optymalizację procesów produkcyjnych. O stałym rozwoju Erkado świadczą ciągłe inwestycje związane z budową obiektów i zakupem sprzętów, czego dowodem jest funkcjonowanie od 2005 roku nowego zakładu w Gościeradowie. Obecnie na jego terenie powstało również centrum kongresowe.

Firma angażuje się także w działalność charytatywną. Popiera lokalne inicjatywy np. udziela wsparcia grupie kolarskiej Erkado RT Kraśnik. Aspekty ekologiczne również są cenione i respektowane w przedsiębiorstwie.

Erkado stawia na profesjonalizm i ciągły rozwój. Jednocześnie w swojej strategii łączy tradycję i innowacyjność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. Wzrost sprzedaży produktów na rynkach zagranicznych pozwala także twierdzić, że staje się liderem w swojej dziedzinie.