Kielce

Poszukujesz drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych w Kielcach?

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu doradztwa, zakupu i dostawy drzwi z montażem.

> Dane kontaktowe do naszej firmy <

 

Kielcestolica województwa świętokrzyskiego, miasto na prawach powiatu leżące w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Centralny ośrodek aglomeracji kieleckiej. Kielce są zamieszkałe przez 198 tysięcy mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 109,45 km². Znajduję się tutaj kilka rezerwatów przyrody ożywionej i nieożywionej.

W Kielcach prężnie rozwijają się następujące gałęzie przemysłu: budowlana, elektromaszynowy, spożywczy i przetwórczy. Swoje siedziby mają tutaj między innymi: Cersanit, Barlinek, North Fish, Kolporter Vive WSP Społem, Iskra oraz SHL. Opis dużych firm w Kielcach.
Miasto to jest bardzo bogate w zabytki. Wiele z nich ma charakter sakralny. Należą do nich: kaplica NMP Matki Kościoła, Cmentarz Stary, cmentarz żydowski, synagoga, kościół ewangelicko-augsburski, kościół garnizonowy, kościół Świętej Trójcy, kościół Św. Wojciecha, bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP oraz Pałac Biskupów Krakowskich. Inne, godne uwagi obiekty to: dworek Karscha, park miejski, rynek, ulica H. Sienkiewicza i dworek Laszczyków.
Kielce to niezmiernie ważny punkt komunikacyjny na mapie Polski. Przez miasto przebiegają dwie drogi krajowe: nr 73 i nr 74 oraz droga ekspresowa S7. Ponadto, Kielce przecina 5 dróg wojewódzkich: nr 745, nr 761, nr 762, nr 764 i nr 786. Istotny dla miasta jest także transport kolejowy. Zbiegają się bowiem tutaj dwie linie kolejowe: nr 8 i nr 61. Z Kielc można dostać się bezpośrednio do m. in.: Warszawy, Krakowa czy też Częstochowy.
Kielce to miasto które stawia na sport. Główną wizytówka miasta jest oczywiście znany nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim w Europie klub piłki ręcznej Vive Tauron Kielce. Innym powszechnie znanym zespołem z tego miasta jest klub piłkarski Korona Kielce.