Opatów

Poszukujesz drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych w Opatów?

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu doradztwa, zakupu i dostawy drzwi z montażem.

> Dane kontaktowe do naszej firmy <

 

Opatów to miasto położone w powiecie opatowskim, w województwie świętokrzyskim. Jest to siedziba władz powiatu, a także gminy miejsko-wiejskiej Opatów. Miejscowość ta leży na Wyżynie Sandomierskiej. Niedaleko rozciągają się pasma Gór Świętokrzyskich. Przez Opatów przepływa rzeka Opatówka, która dzieli miasto na pół.

Miejscowość liczy sobie nieco ponad 6 tysięcy mieszkańców. Powierzchnia Opatowa wynosi 9,36 km².
Miejscowość jest głównie znana z dużej ilości zabytków. Turyści odwiedzający Opatów zobaczą między innymi: podziemia opatowskie, pozostałości murów miejskich, a także szereg zabytków o charakterze sakralnym. Należą do nich: Kolegiata św. Marcina, barokowy klasztor oo. Bernardynów, synagoga, kapliczka św. Jana Nepomucena, mogiła powstańców z 1863 roku oraz cmentarze: żydowski, parafialny i wojenny z I wojny światowej. Opatów to miasto chętnie odwiedzane przez turystów. Swoje początki, właśnie tutaj, bierze aż pięć szlaków rowerowych: czerwony, zielony, niebieski, żółty i czarny. Przez miejscowość przebiega także niebieski szlak turystyczny. W miejscowości produkowane są również popularne Krówki Opatowskie.
Opatów jest położony przy skrzyżowaniu dróg: nr 9 (Radom – Rzeszów) i nr 74 ( Piotrków Trybunalski – Hrubieszów). Swój początek ma tutaj droga wojewódzka nr 757.