Skarżysko-Kamienna

Poszukujesz drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych w Skarżysko-Kamienna?

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu doradztwa, zakupu i dostawy drzwi z montażem.

> Dane kontaktowe do naszej firmy <

 

Skarżysko-Kamienna to miasto położone w północnej części województwa świętokrzyskiego. Siedziba władz powiatu skarżyskiego. Miasto jest zamieszkałe przez 46 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia to 64,39 km². Miejscowość leży na Wyżynie Kieleckiej, nad rzeką Kamienna.

Skarżysko-Kamienna to istotny w regionie ośrodek przemysłowy. Na terenie miasta znajdują się obszary należące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. Głównym zakładem funkcjonującym w tej miejscowości jest MESKO S.A. Jest to przedsiębiorstwo, które kontynuuje tradycje zakładu powstałego w 1922. Firma trudni się produkcją amunicji i jest częścią Narodowego Koncernu Polski Holding Obronny. W Skarżysku-Kamiennej działa także PGE Polska Grupa Energetyczna. Są to zakłady należące do Okręgu Radomsko Kieleckiego.
Główną atrakcją turystyczną miasta jest Muzeum im. Orła Białego. Jest to muzeum regionalne, gdzie znajdziemy eksponaty z II wojny światowej. Pozostałe cenne lokacje turystyczne związane są z kultem religijnym. Są to: Bazylika mniejsza pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół pw. Św. Józefa, kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, cmentarz rzymskokatolicki, cmentarz żydowski. W mieście znajduje się zalew Rejów o powierzchni 30 ha. Warto również zwrócić uwagę na pozostałości wielkiego pieca hutniczego z XVIII wieku. Ponadto, w Skarżysku-Kamiennej swój bieg biorą 3 szlaki turystyczne oraz 2 szlaki rowerowe.
Miasto to stanowi niezwykle ważny węzeł komunikacyjny – leży w pobliżu głównych szlaków drogowych oraz kolejowych z Warszawy do Krakowa oraz z Łodzi do Rzeszowa. Znajdują się tutaj dwa przystanki kolejowe oraz jedna stacja. Skarżysko-Kamienna to jeden z największych węzłów towarowych w kraju. Ponadto, przez miasto przebiegają 3 istotne szlaki drogowe: droga krajowa nr 7, droga krajowa nr 42 i droga ekspresowa S7.