Firmy produkujące drzwi

PerfectDoor – jest to firma dynamicznie działająca nie tylko w Polsce, ale też i w Europie Wschodniej. Zajmuje się ona głównie produkcją drzwi i ościeżnic. W pierwszych latach swojej działalności, przedsiębiorstwo to produkowało drzwi lakierowane i ościeżnice stałe. Z biegiem czasu PerfectDoor powiększyło swój asortyment o wiele nowych produktów. Aktualnie, oferta firmy proponuje klientom: ościeżnice regulowane, systemy przesuwne, rewolucyjne drzwi bezprzylgowe, drzwi pokryte specjalnymi foliami, drzwi modułowe, drzwi okleinowane i  listwy przypodłogowe. PerfectDoor sprawnie łączy tradycje i nowe technologie. Dzięki temu pozycja firmy na rynku jest mocna i stabilna. Bez wątpienia jest to czołówka producentów stolarki drzwiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma nieustannie inwestuje w nowoczesny park maszynowy, nowoczesne technologie oraz kadrę pracowniczą. Takie działania skutkują bardzo dobrą jakością oferowanych produktów, szeroką paletą kolorów i bogatym wzornictwem. Podstawowym produktem oferowanym przez PerfectDoor są drzwi modułowe; jest ich kilkanaście w ofercie: ARIVA, ATOS, ELEGANT, ERIE, LIMERA, MARGO, NOVE, PRATO, SOLER i THOR. Przykładowo, parametry drzwi ARIVA wyglądają następująco: płyta MDF, 3 zawiasy, wykończenie Top Decor (konstrukcja), 4 mm mleczne decormat (szkło). Są dostępne różne systemy: przesuwny pojedynczy, przesuwny podwójny, przesuwny chowany i system dwuskrzydłowy.

Pol-Skone – producent drzwi oraz okien. Firma została założona w 1990 roku i obecnie zatrudnia prawie 1000 pracowników. Dwa główne zakłady produkcyjne znajdują się w Lublinie, a pozostałe w Biłgoraju i miejscowości Niemce. Pol-Skone to przedsiębiorstwo, które eksportuje swoje produkty do wielu krajów Europy: Francji, Niemiec, Holandii, Rosji, Austrii, Belgii, Norwegii, Włoch, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rumuni, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Szwajcarii, Malty, Gruzji, Belgii oraz Węgier. Pol-Skone to jedna z największych i najsilniej działających firm tej branży. Produkcja wyrobów opiera się na najlepszym jakościowo drewnie pochodzącym z polskich lasów. Przedsiębiorstwo to mocno angażuje się w ochronę przyrody. Świadczą o tym chociażby nagrody jakie Pol-Skone otrzymało z tego tytułu. Jedną z nich jest tytuł „Zielona Marka” – niezależny certyfikat nadawany firmom oraz produktom spełniającym wysokie normy ekologiczne. Innym wyróżnieniem jest międzynarodowy certyfikat FSC. Świadczy on o właściwym zarządzaniu gospodarką leśna. Ponadto, firma otrzymała wiele innych nagród, które mają za zadanie docenić zarówno firmę jak i jej wysokojakościowe produkty. Piękno, funkcjonalność oraz estetyka – to główne cechy, które Pol-Skone łączy w swoich produktach wytwarzanych z trwałego drewna. Surowiec ten wnosi do mieszkania ciepło i lekkość, ale przede wszystkim jest przyjazny dla zdrowia i otoczenia. Wyroby, które znajdziemy w ofercie tej firmy to: okna, okiennice, listwy drzwiowe i przypodłogowe, ościeżnice stałe i regulowane, a także drzwi: zewnętrzne, wewnętrzne, techniczne i wejściowe.

Porta Drzwi – jest to firma powstała w 1992 roku. Przedsiębiorstwo to specjalizuję się głównie w produkcji drzwi. Pierwszy zakład powstał 26 lat temu w Bolszewie koło Wejherowa. Kolejne lata przyniosły firmie bardzo dynamiczny rozwój. Powstały następne zakłady: w Ełku, Suwałkach a nawet w Rumunii. Kolejnym etapem rozwoju firmy było utworzenie nowoczesnego parku maszynowego Porta Steel. W Polsce działają trzy zakłady Porta Drzwi. Każdy z nich jest odpowiedzialny produkcję innych wyrobów. Zakład w Bolszewie specjalizuję się w produkcji skrzydeł w okleinie syntetycznej. Z kolei, fabryka w Ełku wytwarza ościeżnice w okleinie syntetycznej, skrzydła ramowe i drzwi stalowe. W Suwałkach natomiast produkowane są skrzydła, ościeżnice i drzwi w okleinie naturalnej. Podsumowując, firma Porta Drzwi ma w swojej ofercie następujące produkty: drzwi wewnętrzne, drzwi wejściowe do mieszkania i domu, drzwi łamane i suwane, drzwi techniczne oraz ościeżnice. Są one projektowane i produkowane według najwyższych standardów oraz aktualnych trendów w wzornictwie. Firma ta cieszy się bardzo dobrą reputacją na rynku. Świadczą o tym nagrody przyznane na przestrzeni wielu lat. Warto tu wspomnieć chociażby o: TopBuilder 2017, Lider Rynku Stolarki 2016 i 2017, Brązowy Spinacz czy też Konsumencki Lider Jakości.

DRE – firma założona w 1991 roku. W chwili powstania została zarejestrowana jako spółka prywatna z polskim kapitałem. Przedsiębiorstwo to zajmuje się głównie dostarczaniem usług i artykułów dla przemysłu meblarskiego w kraju, a także zagranicą (Czechy). Jest to producent drzwi i frontów meblowych z główną siedzibą w Gronowie Górnym. Na początku swego istnienia DRE zajmowało się tylko kupnem surowej płyty i oklejaniem ją folią. Później zakład otworzył produkcję drzwi. Działalność firmy DRE opiera się w 100 %  na zamówieniach, firma nie realizuje produkcji seryjnej. Na obecną chwilę, głównym celem firmy jest poszerzenie oferty oraz podbój rynków zagranicznych. W związku z tym podjęto szeroko kroków. Najważniejszym z nich było poszerzenie parku maszynowego. Aktualnie, na jego wyposażeniu są nowoczesne prasy membranowe i zautomatyzowana lakiernia. Mimo, iż firma ciągle stara się poszerzyć asortyment swoich produktów, jest on i tak bardzo bogaty. Jest tutaj szeroka gama drzwi do wyboru: ramowe, płytowe, wejściowe, malowane, połyskowe, składane, szklane i techniczne. Ponadto, możemy tutaj nabyć różnego rodzaju ościeżnice: regulowane, metalowe, proste, przeciwpożarowe. Inne dostępne akcesoria to: szyby, listwy frezowane, klamki, systemy przesuwne, naświetla oraz oświetla

Verte – firma istniejąca na polskim rynku od 26 lat. Głównym zadaniem przedsiębiorstwa jest produkcja drzwi. Kolekcja drzwi Verte to specjalnie wyselekcjonowane modele drzwi Porta. Produkty dostępne w ofercie to przede wszystkim drzwi wewnętrzne, drzwi wejściowe, ościeżnice a także systemy przesuwne. Łącznie mamy do wyboru ponad 100 produktów różnego rodzaju. Produkty oferowane przez Verte mają bogatą gamę wzorów i kolorów. Możemy tutaj zakupić drzwi w kolorach: biały, dąb naturalny, dąb monaco, dąb malibu, dąb skandynawski, dąb klasyczny, dąb południowy, dąb szkarłatny, orzech, akacja miodowa, akacja srebrna i sosna norweska. W Polsce istnieje kilkadziesiąt punktów dystrybucyjnych, gdzie można zakupić produkty oferowane przez Verte. Chcąc zrobić takie zakupy możemy udać się do lokali znajdujących się m. in. w: Bełchatowie, Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Ełku, Gdańsku, Gliwicach, Grudziądzu, Jeleniej Górze, Katowicach, Kielcach, Kołobrzegu, Koszalinie, Krakowie, Legnicy, Lubinie, Łodzi, Łomży, Nowym Sączu, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Przemyślu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Stalowej Woli, Suwałkach, Szczecinie, Tarnowie, Toruniu, Tychach, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.