POL-SKONE – drzwi wewnętrzne i zewnętrzne

Pol-Skone – przedsiębiorstwo działające w przemyśle stolarki otworowej. Firma została założona w 1990 roku i obecnie zatrudnia prawie 1000 pracowników. Główne zakłady produkcyjne znajdują się w Lublinie (dwa) a pozostałe w Biłgoraju i miejscowości Niemce. Pol-Skone eksportuje swoje produkty do wielu krajów Europy: Francji, Niemiec, Holandii, Rosji, Austrii, Belgii, Norwegii, Włoch, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rumuni, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Szwajcarii, Malty, Gruzji, Belgii oraz Węgier.

Pol-Skone to jedna z największych i najprężniej działających firm w tej branży. Produkcja wyrobów opiera się na najlepszym jakościowo drewnie pochodzącym z polskich lasów. Przedsiębiorstwo to stawia mocno na ekologię. Świadczą o tym chociażby nagrody jakie Pol-Skone otrzymuje z tego tytułu. Jedną z nich jest tytuł „Zielona Marka” – niezależny certyfikat nadawany firmom oraz produktom spełniającym wysokie normy ekologiczne. Innym wyróżnieniem jest międzynarodowy certyfikat FSC. Świadczy on o odpowiedzialnym zarządzaniu gospodarką leśna. Ponadto, firma otrzymała wiele innych nagród, które mają za zadanie docenić zarówno firmę jak i jej wysokojakościowe produkty.

Piękno, funkcjonalność oraz estetyka – to główne cechy które Pol-Skone łączy w swoich produktach tworzonych z trwałego drewna. Surowiec ten wnosi do mieszkania lekkość i ciepło, ale przede wszystkim jest przyjazny dla zdrowia. Wyroby produkowane przez przedsiębiorstwo to: okna, okiennice, listwy drzwiowe i przypodłogowe, ościeżnice stałe i regulowane, a także drzwi: zewnętrzne, wewnętrzne, techniczne i wejściowe.