Drzwi dębowe

Drzwi dębowe – czyli kilka słów o tym co powinieneś wiedzieć, przed zakupem

Jeśli są Państwo w trakcie remontu mieszkania lub budowy domu i stoją przed wyborem jakie drzwi kupić, ten poradnik stworzony jest dla Państwa. Poza wizualnymi komponentami, jest znacznie więcej elementów na które powinniśmy zwrócić uwagę, aby być później zadowolonym ze swojego wyboru.

Jedną z największych zalet drzwi wykonanych z dębu, o której nie sposób nie wspomnieć są warianty kolorystyczne i trwałość.  Dąb jest materiałem odpornym na uszkodzenia. Wzór słoi oraz kolor – sprawiają, że drzwi nadadzą charakteru wnętrzu. W sytuacji, gdy kolor nie do końca wkomponuje się w design mieszkania lub po jakimś czasie zapadnie decyzja o chęci jego zmiany, możliwe jest przemalowanie drzwi za pomocą farb i lakierów do tego przeznaczonych. Podobny zabieg można wykonać jeśli dojdzie do zarysowania. Należy pamiętać, że w parze z wyżej wymienionymi zaletami idzie również stosunkowo wysoka cena. Koszt dębowych drzwi znacznie przewyższający zakup drzwi wykonanych z innych rodzajów drewna.

Podczas podejmowania decyzji warto zastanowić się jak długo zakupione drzwi mają nam posłużyć. Jeśli planujemy zakup na lata, to warto jednak wybrać drzwi dębowe pomimo wysokiej ceny.